Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Sandığın saklanması manipüle edilmemeli

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda seçim hazırlıkları kapsamında ‘Sandık Olacak Mısın Güvende’ programının tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Vatandaşlarımız hangi partiye oy verirse versin, sandık güvenli bir şekilde muhafaza edilmeli ve o sandıkta yansıyan irade ile manipüle edilmemelidir.”

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda, 2023 seçim süreci hazırlıkları kapsamında AK Parti sandık görevlileri ile bir araya gelecek olan “Sandık Güvende Olur Musunuz” programı tanıtıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, basın mensuplarıyla soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi.

’32 BİN VAKAYI KAPSAMAK İÇİN TOPLANTILARIMIZA BAŞLIYORUZ’

“Sandık Kasasına Layık Olur Musunuz” markasıyla yürüteceğimiz çalışmalarımıza bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, bakan yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilatlarımızdan oluşan tam kadro katılım sağlanacaktır. İlk etapta 14 Ocak Cumartesi günü 39 ilçede 180 toplantıyla gerçekleştireceğimiz “İradeniz Sandık Güvende” programımız 32 bin sandık toplantısı tamamlanana kadar devam edecek. İstanbul’da oy kullanılacak yaklaşık 32 bin sandığın tamamını kapsayacak şekilde sandık toplantımızı başlatıyoruz” dedi.

Seçim tarihi ile ilgili soruya da yanıt veren Kabaktepe, “Benim izlenimim de Mayıs ayında. Daha önce Cumhurbaşkanımız, genel başkan yardımcımız ve parti sözcümüz de bu konuda açıklama yaptı, Mayıs ayında olacak gibi görünüyor. Tabii ‘7 -14-21 “‘Mayıs’ tarihleri ​​var ama hangisinin olacağını bilmiyoruz. Biliyorsunuz haziran ayında okullar ve üniversite sınavları nedeniyle yoğunluk olabiliyor” dedi.

Sandık güvenliğine ilişkin de konuşan Kabaktepe, “Sloganımızda sandığı kullanıyoruz. Milletimizin iradesi sandıkta hangi partiye yansımışsa, bizim görevimiz imanı bu yansıdığı gibi yaşatmak ve ona iletmektir. yetkiler. Vatandaşlarımız hangi partiye oy verirlerse versinler, o sandıkta yansıyan irade ile sandık imanla tutulmalı, manipüle edilmemelidir. Bundan önce de tüm siyasi partilerimize açıklama yaptık.” Sandıkla ilgili manipülatif şeyler olacakmış gibi davranarak, bugün başkası tarafından yapacağınız manipülasyonlara zemin hazırlamayın. Vatandaşın oy verdiği partiye sahip çıkın” şeklinde konuştu.

Soru-cevap etkinliğinin ardından toplantı sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu