Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2 binin üzerinde personel ve araçla sahada.

İSTANBUL (İGFA)-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, özellikle Başakşehir ve Arnavutköy ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış hakkında AKOM’da bilgi verdi.

Dün saat 18.30 ile 21.30 arasında söz konusu bölgelerde metrekareye ortalama 130 kilogram yağış düştüğü bilgisini paylaşan Başkan İmamoğlu, yaşanan aksiliklere 2 bin 137 işçi ve 1161 araç ve iş makinesiyle müdahale ettiklerini vurguladı.

Yaşanan olumsuz sürecin iklim değişikliğinden kaynaklandığına işaret eden Başkan İmamoğlu, “İklim değişikliğinin bu şekilde yağışa dönüştüğü bir durumda, İstanbul’da, Türkiye genelinde hesaplarımızı buna göre yapmamız gerektiğini gösterdi. dünyada bile. Göreve gelir gelmez gösterdiğimiz bilinçli çalışmanın İstanbul için ne kadar önemli olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Bu anlamda altyapı yatırımlarımıza en etkin şekilde devam edeceğiz. Bu çalışmayı asla ihmal etmeyeceğiz. Geçmişteki tüm eksiklikleri gidereceğiz” dedi.

Lider İmamoğlu, şiddetli yağışın ardından Başakşehir ve Küçükçekmece’de de incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

sabanozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu